Rozmowa kwalifikacyjna Rozmowa kwalifikacyjna, rozmowa o pracę, porady rekrutacyjne, pytania i odpowiedzi.

Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa o pracę

Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna, wywiad kwalifikacyjny nazw jest wiele chodzi jednak zawsze o to samo.

Jest to jedna z najpowszechniej stosowanych metod selekcji stosowana w procesie rekrutacji. Opinie pracodawców na temat tej metody selekcji są podzielone. Wywiad ujawnia m. in. postawę kandydata, jego motywy i zachowanie oraz zainteresowania i oczekiwania względem pracy i pracodawcy. Wykorzystując tę metodę pracodawca może uzupełnić informacje zdobyte z innych źródeł oraz wyjaśnić wszystkie nieporozumienia.

 

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna

Pracę zmieniamy średnio co pięć do siedmiu lat. Skoro czytasz te słowa to jesteś prawdopodobnie w trakcie tego procesu lub w przeddzień samej rozmowy kwalifikacyjnej. Zmiany są dobre, ale tylko pod warunkiem, że mamy nad nimi kontrolę.

Rozmowy kwalifikacyjne to stres i duże wyzwanie. To moment kiedy sprawdzasz siebie i swoje przygotowanie do pracy na dany stanowisku. Nie zapomnij jednak o tym, że 80% sukcesu w rozmie o pracę to: ogólne ważnie, ubiór, mowa ciała, uśmiech, dobry żart. Sama wiedza i doświadczenie podasz rozmowy ma zalewie 20% wpływu na decyzję o zatrudnieniu.

Zapytasz dlaczego? To proste Twoja wiedza i doświadczenie zostały zweryfikowane we wcześniejszych etapach rekrutacji takich jak background checking czy seening. Skoro jesteś już na etapie rozmowy oznacza to, że będziesz teraz sprawdzany głównie ze zdolności miękkich. Postaw na siebie i dobrze się przygotuj. Teraz wszytko jest w Twoich rękach.

Portal w portalu Rozmowa-Kwalifikacyjna.eu zgromadziliśmy wiedzę która pomoże ci przybrnąć gładko przez rozmowę o pracę.

Tu znajdziesz wszystkie niezbędne materiały, w tym wiele przykładów opracowania związane z rozmową kwalifikacyjną oraz rekrutacją. Dowiesz się jak się ubrać, które miejsce zająć. Poznasz sposoby argumentowania swoich wypowiedzi, dowiesz się jak odpowiadać na trudne pytania oraz jak wynegocjować wysokie wynagrodzenie.

Typy rozmów kwalifikacyjnych

Rozmowa o pracę

Rozmowa o pracę

Wróćmy jednak do samej rozmowy która Cię wkrótce czeka. Wyróżniamy zasadniczo trzy rodzaje rozmów kwalifikacyjnych:

  • Rozmowy indywidualne - w tej rozmowie można nawiązać bliski kontakt pomiędzy kandydatem a osobą prowadzącą rozmowę.
  • Rozmowy panelowe - o rozmowie panelowej mówimy wówczas, gdy z kandydatem rozmawia więcej niż jedna osoba. Taki rodzaj wywiadu chroni przed podjęcia stronniczej decyzji.
  • Zespoły selekcyjne - to zazwyczaj dość liczne grupy ludzi, dla których ważne jest zatrudnienie nowego pracownika w firmie.

Przebieg rozmowy kwalifikacyjnej

Każdy z typów ma swoją specyfikę i każdemu poświęcimy osobny dział w tym portalu. Teraz jednaj spróbujemy skupić się na elemencie wspólnym wszystkich rozmów kwalifikacyjnych.

  • Wstęp
  • Prowadzący zadaje pytania. Ty odpowiadasz.. On słucha i obserwuje.
  • Czynność powtarza się kilkanaście razy.
  • Negocjacja pensji.
  • Zakończenie.

 

cdn...

Komentarze (0) Trackbacks (0)

Brak komentarzy.


Leave a comment

Brak trackbacków.